Konya Teknokent firmalarından İkonik Teknoloji A.Ş. ile Çeliksoft ileri düzey yapay zekâ çalışmalarında yaptıkları 9 aylık iş birliği sonucunda güçlerini birleştirme kararı aldı. Birleşme kararıyla Çeliksoft’un 12 yıllık yazılım tecrübesi ve İkonik Teknoloji A.Ş.’ nin pazarlama gücü global bir şirket olma vizyonuna hizmet etmek üzere bir araya gelmiş oldu.
Birleşme ile Çeliksoft’un tescilli markaları ve yazılım kütüphanesi İkonik Teknoloji A.Ş. çatısı altında faaliyetlerine devam edecek. İkonik Teknoloji A.Ş. nin ürün gamında yer alan COREDINAT saha ekipleri takip sistemlerinin yapay zekâ çalışmalarının dünya standartlarında kurgulandığını bildiren Yönetim Kurulu Başkanı İhsan POLAT, bu birleşme ile ürün gamlarına SmartISG, Uzaktan Eğitim, Sanal Gerçeklik Teknolojilerinin de katıldığını ve bu teknolojilerin gelecek kârlılıklarında pozitif etki yaratacağını umduklarını sözlerine ekledi.
Birleşme ile birlikte yazılım ve pazarlama ekiplerini büyüteceklerini belirten İhsan POLAT, 2022’de açılması planlanan İngiltere ve İstanbul ofislerinde 5 mühendis, 3 pazarlama, 2 teknik destek personeli daha istihdam etmeyi planladıklarını sözlerine ekledi. 2022 yılını COREDINAT Saha Ekipleri Takip Sisteminin ulusal pazarda tutunma, global pazara hazırlanma çalışmalarına odaklanarak geçireceklerini bildiren İhsan Polat birleşmenin teknik kabiliyetlerinin çok artıracağını umduklarını söyledi.
Konuşmanın ardından firmaları bir araya getiren imzalar atıldı. Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet HAMURCU öncülüğünde gerçekleştirilen imza töreninde Selman ÇELİK ve İhsan POLAT, iş birliği anlaşmalarını atılan imzalarla resmiyete döktü.