Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy; son dönemlerde yaptığı projeler, aldığı ödüller ve ticarileşmedeki başarılarıyla adından söz ettiren Konya Teknokent’i ziyaret etti.

          Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy ile Rektör Yardımcıları, son yıllarda Teknoloji Geliştirme Bölgeleri arasında öne çıkan Konya Teknokent’i ziyaret etti. Selçuk Üniversitesi olarak kadroca yenilenmeye ve projeler üretmeye odaklandıklarını; bunu özellikle Konya Teknokent’le daha fazla yapmaya çalıştıklarını ifade eden Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, “Selçuk Üniversitesi olarak yenilikler peşinde koşuyoruz. Projeler üretmeye ve sürekli kendimizi yenilemeye çalışıyoruz. Konya’ya ve bölgesine daha fazla katma değer yaratmaya çalışıyoruz. Yeniden yapılanmamız ile daha inovatif Üniversite olma yolunda yoğun çalışıyoruz. Teknoloji çağında Konya Teknokent’e daha fazla görev düştüğünün bilincindeyiz. Öğrencilerimizle ve akademisyenlerimizle Konya Teknokent üzerinden daha fazla proje üretme kararlılığındayız. Patent ve ticarileşme çok önemli. Gençlerimize umut verecek projeler üretmemiz lazım. Konya Teknokent’i bu bağlamda teknoloji ve proje üretme üssü olarak konumlandırdık. Konya Teknokent’in yeni ekibinin çalışmaları bizleri mutlu ediyor. Son yıllarda yaptıkları projeler ve ticarileşme çalışmaları, Üniversitemizin gururu oldu. Konya Teknokent uzmanlarımızla sürekli iletişim hâlinde çalışıyoruz. Başta Prof. Dr. Mehmet Hamurcu olmak üzere tüm ekibe inanıyor, kendilerini tebrik ediyoruz. Başarılarının artarak devam etmesi için ekipçe çalışıyoruz.” dedi.

       Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Hamurcu, “Sayın Rektörümüzle Üniversitemiz için büyük projeler üretme gayretindeyiz. Hocamıza, bizlere verdiği destek ve inançtan dolayı çok teşekkür ederim. Ziyareti bizleri çok mutlu etti. Bu vesileyle tüm Selçuk Üniversitesi ailesini, öğrencilerimizi ve tüm girişimcileri Konya Teknokent’e davet ediyoruz. Daha fazla proje üretelim, daha fazla patent alalım, daha fazla ticarileşelim. Böylece Konya’mız ve ülkemizin potansiyelini yükseltecek projeleri hep beraber üretelim.” diye konuştu.

        Konya Teknokent ziyaretine Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy’la beraber Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Çiftçi, Prof. Dr. Emrullah Eken ve Prof. Dr. Ahmet Tuğrul Polat ile Selçuk Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Kamil Beşoluk katıldı. Ziyarette Konya Teknokent Uzman Kadrosu ve Konya Teknokent Genel Müdür Yardımcıları Cem Ünal ile Ahmet Rıza Balım hazır bulundu.