KONYA TEKNOKENT’TE 4691 SAYILI KANUN VE VERGİ MUAFİYET EĞİTİMİ VERİLDİ

Sağladığı vergi avantajları bakımından son yıllarda şirketlerce daha çok tercih edilen Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve vergi muafiyetleri konusunda Konya Teknokent firmalarına Yeminli Mali Müşavirler tarafından eğitim verildi. Konya Teknokent Konferans Salonunda gerçekleştirilen eğitime Konya Teknokent’te yer alan firmaların yetkilileri ve muhasebecileri katıldı. Eğitimin açılış konuşmasını Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet HAMURCU yaptı.


VAKIFBANK “HACK TO THE FUTURE” YARIŞMASI BAŞLADI!

Vakıfbank ile Hack to the Future heyecanı başladı!Sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlikten kullanıcı deneyimi ve tasarımına, müşteri iletişiminden yenilikçi Sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlikten kullanıcı deneyimi ve tasarımına, müşteri iletişiminde yenilikçi ürün ve hizmetlere yönelik çözümlerinle geleceğe yön vermek için Vakıfbank #HackToTheFuture yarışması başladı.Yarışmayla ilgili detaylı bilgi ve başvuru için hacktothefuture.com.tr Son Başvuru: 23 Ocak 2022 Pazar


AKŞEHİR TİCARET ODASINDA AVRUPA YEŞİL MUTABAKAT SEMİNERİ

Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Mehmet HAMURCU, Akşehir Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Üyelerine Avrupa Yeşil Mutabakatı konusunda bilgilendirme semineri verdi. Akşehir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin MAKASCI ve Akşehir Ticaret Odası Üyelerinin katıldığı seminer Akşehir Özpark Otel'de gerçekleşti.


SELÇUK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ KONYA TEKNOKENT’TE

           Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy; son dönemlerde yaptığı projeler, aldığı ödüller ve ticarileşmedeki başarılarıyla adından söz ettiren Konya Teknokent’i ziyaret etti.           Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy ile Rektör Yardımcıları, son yıllarda Teknoloji Geliştirme Bölgeleri arasında öne çıkan Konya Teknokent’i ziyaret etti. Selçuk Üniversitesi olarak...


YAPAY ZEKÂ İÇİN GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİLER

Konya Teknokent firmalarından İkonik Teknoloji A.Ş. ile Çeliksoft ileri düzey yapay zekâ çalışmalarında yaptıkları 9 aylık iş birliği sonucunda güçlerini birleştirme kararı aldı. Birleşme kararıyla Çeliksoft’un 12 yıllık yazılım tecrübesi ve İkonik Teknoloji A.Ş.’ nin pazarlama gücü global bir şirket olma vizyonuna hizmet etmek üzere bir araya gelmiş oldu.Birleşme ile Çeliksoft’un tescilli markaları ve yazılım kütüphanesi İkonik Teknoloji A.Ş. çatısı altında faaliyetlerine devam edecek. İkonik ...


KONYA TEKNOKENT UZMANLARINA 4691 SAYILI KANUN VE VERGİ MUAFİYET EĞİTİMİ VERİLDİ

Son yıllarda sağladığı avantajlar bakımından şirketler tarafından daha çok tercih edilen teknokentler ve sağladığı vergi muafiyetleri konusunda Konya Teknokent uzmanlarına eğitim verildi. 4691 Sayılı Teknoloji Bölgeleri Geliştirme Kanunu ve Vergi Muafiyetleri ile yenilikler konusunda Konya Teknokent uzmanlarına yeni düzenlemeler aktarıldı. Eğitime Konya Teknokent uzmanları ve Konya Teknokent Genel Müdür Yardımcıları Ahmet Rıza Balım ve Cem Ünal da katıldı.


SİVİL HAVACILIKTA GENÇ GİRİŞİMCİLİK VE TEKNOKENT PROJELERİ

Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet HAMURCU, Selçuk Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu’nda “Genç Girişimcilik ve Teknokent Projeleri” başlıklı seminer verecek. Sivil Havacılık sektörüne yönelik daha fazla proje üretilmesini amaçlayan seminer 22 Aralık 2021 Çarşamba günü saat 14.00’te Sultan Alpaslan Kültür Merkezi Malazgirt Salonu’nda gerçekleştirilecek. Tüm Selçuk Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleri davetlidir.


MEVLANA HAFTASI KUTLU OLSUN

“Kendine gel, yepyeni bir söz söyle de dünya yenilensin! Sözün öylesine bir söz olmalı ki dünyanın da sınırını aşmalı. Sınır nedir, ölçü ne? Bilmemeli!” Hz.MEVLANA Yazıyı görüntüle


KONYA SELÇUK TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ (TTO) TÜBİTAK 1702 PROJESİ KAPSAMINDA LİSANS DEVİR SÖZLEŞMESİ İMZALADI

Konya Selçuk TTO, TÜBİTAK 1702 kapsamında yürüttüğü implant teknolojisi alanında geliştirilen projeyle patent ticarileştirme başarısı elde etti. Konya Teknokent yenilikçi projelerle patent üretmeye ve ticarileştirmeye devam ediyor. Konya Selçuk TTO proje ekibinin, TÜBİTAK 1702 (Yenilik Destek Programı Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme Çağrısı) kapsamında yürüttüğü ticarileştirme projesinin ön sözleşmeleri imzalandı. Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. ...


PROF.DR.MEHMET HAMURCU KONYA TİCARET ODASINDA

Konya Teknokent "Yeşil Mutabakat" konusunda bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimlerine devam ediyor. Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet HAMURCU, Konya Ticaret Odası'nda (KTO) “Yeşil Mutabakat ve Yeni Projeler" konusunda iş adamlarına sunuş yaptı.


KONYA TEKNOKENT KARAPINAR TİCARET BORSASINDA

Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet HAMURCU, Karapınar Ticaret Borsası Meclis Toplantısında "Yeşil Mutabakat" sunuşu yaptı. Toplantıya Karapınar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ULUSOY, Meclis Başkanı Nazım SEZER, Karapınar Ticaret Borsası Meclis Üyeleri ve Konya Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Cem ÜNAL da katıldı.


KONYA TEKNOKENT’TEN BIOPHEROPOINT’E ZİYARET

Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet HAMURCU, tarım sektöründe zararlı böceklerle mücadele konusunda faaliyet gösteren Biopheropoint Biyoteknoloji Mücadele Sistemleri Tarım Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi ziyaret etti ve INNOCAP Plastik Ambalaj Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Genel Müdürü Hakan EVELEKLER’den üretim süreçleriyle ilgili bilgi aldı.  


KONYA TEKNOKENT YÖNETİM KURULU BAŞKANI PROF. DR. MEHMET HAMURCU SAVUNMA SANAYİ FUARINDAKİ TEKNOKENT FİRMALARINI ZİYARET ETTİ.

Selçuk Kongre Merkezi’nde devam eden Savunma Sanayi ve Tedarikçi Buluşması’nda Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Mehmet HAMURCU fuardaki Konya Teknokent firmalarından MCM BİYOTEKNOLOJİ, İKONEL ELEKTRİK, ARMİYA BİLGİ TEKNOLOJİLERİ, BEMATEK MALZEME TEKNOLOJİLERİ, LASTGUARD BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ve İKONİK TEKNOLOJİ standlarını ziyaret etti. Firmalarımıza katılımlarından dolayı teşekkür etti ve başarılarının devamını diledi. MCM BİYOTEKNOLOJİ - İKONİK TEKNOLOJİ İKONEL E...


BÜSAT BAŞKANI HIFSI SOYDEMİR, KONYA TEKNOKENT’TE TEŞEKKÜR PLAKETİ TAKDİM ETTİ

Selçuk Kongre Merkezi’nde bugün de devam eden Savunma Sanayi ve Tedarikçi Buluşması’nda Konya Teknokent standımızı Bütünsel Güvenlik, Sağlık ve Teknoloji Kümelenmesi (BÜSAT) Başkanı Sayın Hıfsı SOYDEMİR ziyaret etti. BÜSAT Başkanı SOYDEMİR Konya Teknokent’e çalışmalarından dolayı teşekkür plaketini takdim etti.Sayın Hıfsı SOYDEMİR’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.


S.Ü. İLETİŞİM FAKÜLTESİ DEKANI PROF.DR.ENDERHAN KARAKOÇ VE YARDIMCILARI KONYA TEKNOKENT STANDIMIZI ZİYARET ETTİ

Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşması’nda Konya Teknokent standı önemli ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Enderhan KARAKOÇ, Dekan Yardımcıları Sayın Prof. Dr. İmran ASLAN ve Sayın Dr. Öğr. Üyesi Özlem ÖZGÜR standımızı ziyaret etti. Hocalarımıza çok teşekkür ederiz.