Now Hiring: Are you a driven and motivated 1st Line IT Support Engineer?

Bematek Malzeme Teknolojileri

Firma Bilgileri

Bematek Malzeme Teknolojileri

Bematek Malzeme Teknolojileri Proje Danışmanlık Araştırma Geliştirme San. ve Tic. Ltd. Şti.
BEMATEK

ÇÖZÜMLERİMİZ

Hizmet Alanlarımız

Akımsız Bor Kaplama

Akımsız Bor kaplama, sert kromun koruyucu özelliklerini sunar, ancak toksik değildir ve daha çevre dostudur. Isıl işlem yoluyla Akımsız Bor kaplamanın sertliğini artırmak da mümkündür.

Sertliği nedeniyle Akımsız Bor, kromdan daha iyi aşınma direnci sağlayabilir. Ayrıca kromdan daha fazla korozyon koruması sağlar ve böylece bitmiş ürünün ömrünü uzatır.

Kaplama banyosuna elektrik akımı verilmesini gerektiren geleneksel elektrolitik kaplamanın aksine, akımsız proses iş parçasını kaplamak için otokatalitik reaksiyona dayanır. Birçok metal ve alaşım türü için yaygın bir bitirme tekniği olan akımsız nikel-fosfor (Ni-P) kaplama bilinen yaygın bir yöntemdir. Akımsız Bor, Ni-P’den daha fazla aşınma direnci sağlar.

Akımsız kaplama işlemi ayrıca elektrolitik kaplamaya göre çeşitli avantajlar sunar. Kaplamanın homojenliği nedeniyle istenen kaplama kalınlığını her noktada elde etmek de daha kolaydır. Böylece, akımsız kaplama, yüzeyde karmaşık şekiller veya çok sayıda girintili alan içeren parçalar için daha uygundur.

Öne çıkan özellikleri

• Mükemmel korozyon ve aşınma direnci
• Aşırı ısıya karşı koruma sağlar
• Yüksek sertlik
• Yüksek süneklik
• Hidrojen kırılganlığı riski yok
• Sert krom kaplamaya çevre dostu bir alternatif