Konya Teknokent’te Teknoloji ve İnovasyona yönelik nitelikli destekleme faaliyetleri sunulmaktadır.

TÜBİTAK’TAN İNSANSIZ HAVA ARACI’NA ÖDÜL

Haberler

TÜBİTAK’TAN İNSANSIZ HAVA ARACI’NA ÖDÜL

S.Ü.Robotik ve Otom.Topluluğu’nun S-AIR, RAC-LAB ve S-ÇELEBİ takımlarına sponsor old. etkinlikte; topl. danış.Yrd. Doç. Dr. Akif Durdu ve Robosys Ltd.Şti.öncülüğünde kurulan S-AIR takımı “Döner Kanatlılar” dalında 2.olarak büyük bir başarı elde ettiler.

TÜBİTAK’tan İnsansız Hava Aracı’na Ödül

Yangın veya kaza gibi acil durumlarda insanlara yardım edecek, sivil kullanıma yönelik olarak İnsansız Hava Araçları (İHA’lar) geliştirilebileceğini ortaya koymak amacıyla Uluslararası 2017 Uluslararası İnsansız Hava Araçları Türkiye yarışmasının ikincisi 13-16 Temmuz tarihlerinde TÜBİTAK ev sahipliğinde TUSAŞ -Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TAI) Kahramankazan Yerleşkesi’nde düzenlendi.

2015 yılında “Kaşif Küre Uçan Robotu” projesi ile T.C. Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi desteğinden faydalanarak Konya Teknokent’te faaliyet göstermeye başlayan  ROBOSYS MEKATRONİK SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. firmasının;  Selçuk Üniversitesi Robotik ve Otomasyon Topluluğu’nun S-AIR, RAC-LAB ve S-ÇELEBİ takımlarına sponsor olduğu etkinlikte; topluluk danışmanı Yrd. Doç. Dr. Akif Durdu ve Robosys Mekatronik Sistemleri firması öncülüğünde kurulan ve  Mehmet Celalettin Ergene, Mehmet Orakçı, Hasan Uğuz, , Zafer İçli ve Mustafa Mahmutoğlu’nun yer aldığı  S-AIR takımı “Döner Kanatlılar” kategorisinde 2. olarak büyük bir başarı elde ettiler.

TÜBİTAK’ın öncülüğünde düzenlenen yarışamaya Polonya’dan Endonezya’ya kadar dünyanın farklı yerlerinden toplam 93 takım katıldı.

Bir sonraki hedefi, dünyanın değişik yerlerinde gerçekleştirilen İnsansız Hava Araçları yarışmalarına katılarak başarı elde etmek olduğunu ifade eden S-AIR takımını kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.