Konya Teknokent’te Teknoloji ve İnovasyona yönelik nitelikli destekleme faaliyetleri sunulmaktadır.

SİPARİŞE DAYALI AR-GE PROJELERİ İÇİN KOBİ DESTEKLEME ÇAĞRISI VE PATENT TABANLI TEKNOLOJİ TRANSFERİ DESTEKLEME ÇAĞRISI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Haberler

SİPARİŞE DAYALI AR-GE PROJELERİ İÇİN KOBİ DESTEKLEME ÇAĞRISI VE PATENT TABANLI TEKNOLOJİ TRANSFERİ DESTEKLEME ÇAĞRISI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TÜBİTAK “Siparişe Dayalı Ar-Ge Projeleri için KOBİ Destekleme Çağrısı (Sipariş Ar-Ge-2020)” ve “Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme Çağrısı (Patent Lisans-2020-1)” adı altında iki yeni çağrıya çıkmıştır.

Siparişe Dayalı Ar-Ge Projeleri için KOBİ Destekleme Çağrısı (Sipariş Ar-Ge-2020) ile KOBİ’lerin Ar-Ge ile geliştireceği ve potansiyel müşterisi hazır olan yenilikçi ürünlerin/süreçlerin, bir Müşteri Kuruluş eşliğinde geliştirileceği ortaklı projelerin desteklenmesini, 

Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme Çağrısı (Patent Lisans-2020-1)ise Üniversitelerde, araştırma kurumlarında ve teknoloji geliştirme bölgelerinde geliştirilen patentli teknolojilerin sanayiye aktarılmasını amaçlamaktadır.

Bu kapsamda Konya Selçuk TTO Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Bilgehan NAS moderatörlüğünde TÜBİTAK Bilimsel Programlar Başuzmanı Oğuz ÖZBAY ve TÜBİTAK TEMEG Koordinatörü Dr. Alp Eren YURTSEVEN’in sunumları ile bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

Zoom programı üzerinden gerçekleştirilen toplantıda TÜBİTAK TEYDEB Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk SELEK’in de teşrifleri ile yaklaşık 2 saat süren yoğun katılımlı toplantıda bir çok soru cevap bulmuştur.

Gerçekleştirmiş olduğumuz toplantı kapsamında yoğun programına rağmen teşrifleri ile bizleri onurlandıran TÜBİTAK TEYDEB Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk SELEK’ e, moderasyonu için Prof. Dr. Bilgehan NAS’ a, etkili sunumları için TÜBİTAK yetkilileri Sayın Dr. Alp Eren YURTSEVEN ile Sayın Oğuz ÖZBAY’a ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

*Program içeriğine youtube aracılığı ile ulaşabilirsiniz İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Leave your thought here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.