Konya Teknokent’te Teknoloji ve İnovasyona yönelik nitelikli destekleme faaliyetleri sunulmaktadır.

REKTÖR PROF. DR. AKSOY, SAFA TARIM’I ZİYARET ETTİ

Haberler

REKTÖR PROF. DR. AKSOY, SAFA TARIM’I ZİYARET ETTİ

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Safa Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükeğen’i ziyaret etti. Görüşmede, Teknokent aracılığıyla yürütülebilecek projeler değerlendirildi; iş birliğiyle hem Konya’nın hem de Türkiye’nin büyük kazanım elde edeceğine dikkat çekildi.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tuğrul Polat, Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Hamurcu, Genel Müdür Yardımcıları Cem Ünal ve Ahmet Rıza Balım, Teknokent Proje ve İş Geliştirme Uzmanı Aykut Alçayır ile birlikte Safa Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükeğen ve Dış Ticaret Müdürü Halil İbrahim Büyükeğen’i ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Aksoy, “Araştırma tecrübesi, alt yapı birikimi ile örnek bir Üniversite olan Selçuk Üniversitesi, en iyi kimya bölümüne sahip ilk 3 üniversiteden biri. Gıda güvenliğinde üçüncü sıradayız. Otomotiv sektöründe ilk 10’dayız. Üniversite – sanayi iş birliğine yönelik projelerin ülkemizde hazırlanması ile kaynaklarımızın yurt dışına çıkması önlenecek.” dedi. 

TEKNOKENT, TEKNOLOJİNİN GELİŞMESİNDE VE TRANSFER EDİLMESİNDE ÖNEMLİ BİR ROL ÜSTLENİYOR
Safa Tarım için Teknokent aracılığıyla yürütülebilecek projeler hakkında sunum yapan Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Hamurcu da “Selçuk Üniversitesi Konya Teknokent olarak 10 yıldır hizmet veriyoruz. Bu süre zarfında yenilikçi yapımızı daha çok ortaya koymak, yeni yatırımlarla gücümüzü artırmak, sanayiye daha kaliteli hizmetler vermek istiyoruz. Teknokent, bölgedeki teknolojinin gelişmesinde ve transfer edilmesinde, üniversite sanayi iş birliğinin sağlanmasında önemli bir rol üstleniyor. Sürekli proje üreten bir kurumuz. Safa Tarım’ın daha iyi yerlere gelmesi için Teknokent olarak nasıl bir imkân sağlayabiliriz diye çalışma yaptık. Gübre teknolojileri, halk sağlığı ilacı, feromen üretimi ve geliştirilmesi, toksikoloji çalışmalarının organize edilmesi, Ar-Ge çalışmalarında iş birliği yapılması gibi konularda destek sunabiliriz.” diye konuştu.

“TEKNOKENT İLE BİRLİKTE HAREKET ETMEK, BİZLER İÇİN DE ÖNEMLİ BİR KAZANIM OLACAK”
Safa Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükeğen de “Teknokent ile birlikte hareket etmek bizler için de önemli bir kazanım olacak. Konya’nın ve ülkemizin menfaatleri doğrultusunda adım atmaktan gurur duyarız. Kalıcı ve faydalı projeler geliştirmek için çaba sarf ediyoruz. Şirketimiz, öz sermaye ile faaliyet gösteren bir işletme. Üniversitedeki teknik alt yapı bizler için önemli bir kazanç.” şeklinde konuştu.  

Kaynak: Konhaber – 08.07.2021