Konya Teknokent’te Teknoloji ve İnovasyona yönelik nitelikli destekleme faaliyetleri sunulmaktadır.

KOP’TA GİRİŞİM PROJESİ GİRİŞİMCİLİK ÖN EĞİTİMİ 21 OCAK’TA SELÇUK ÜNİVERSİTESİ’NDE

Haberler

KOP’TA GİRİŞİM PROJESİ GİRİŞİMCİLİK ÖN EĞİTİMİ 21 OCAK’TA SELÇUK ÜNİVERSİTESİ’NDE

KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen; Selçuk Üniversitesi ve Konya Teknokent/SELÇUK TTO tarafından uygulamaya konulan, KOP Bölgesi illerinden Aksaray, Karaman, Konya ve Niğde’de yürütülen KOP’TA GİRİŞİM Projesi eğitimlerinden olan  “Girişimcilik Ön Eğitimi Aksaray, Karaman ve Niğde’de gerçekleştirilmiştir. Projenin girişimcilik ön eğitiminin son durağı ise Konya.  

“Girişimcilik Ön Eğitimi”nin amacı; İş kurmak isteyen girişimci adaylarının kendi işlerini kurmalarına yardımcı olmak amacıyla, kişilerin girişimcilik özelliklerini sınamasını sağlamak, girişimcilik bilincinin artırılarak bu konuda gerekli eğitimleri almalarını sağlamak ve kuracakları işletmelere yönelik iş planlarını oluşturmalarına yardımcı olmaktır.

Eğitim; Girişimci kimdir? Girişimciliğin avantajları ve dezavantajları nelerdir? Başarılı girişimci nasıl olunur? Ekip kurma, İş fikri geliştirme, İş modelleri ve iş planının önemi başlıklarından oluşmaktadır.

“Girişimcilik Ön Eğitimi” 21 Ocak 2019 tarihinde 10:00-16:00 saatlerinde Selçuk Üniversitesi Merkezi Derslik Çatalhöyük Amfisinde gerçekleştirilecektir.

Tüm girişimci adaylarını bekliyoruz.