Konya Teknokent’te Teknoloji ve İnovasyona yönelik nitelikli destekleme faaliyetleri sunulmaktadır.

KOP’TA GİRİŞİM “GİRİŞİMCİ VE START-UP DEMODAY VE ÖDÜL TÖRENİ” GERÇEKLEŞTİ

Haberler

KOP’TA GİRİŞİM “GİRİŞİMCİ VE START-UP DEMODAY VE ÖDÜL TÖRENİ” GERÇEKLEŞTİ

T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen Selçuk Üniversitesi ve Konya Teknokent tarafından KOP bölgesi illerinden Aksaray, Karaman, Konya ve Niğde’de yürütülen KOP’ta GİRİŞİM projesinin son aşaması olan “Girişimci ve Start-Up DEMODAY ve Ödül Töreni” Protokol, jüri üyeleri, iş adamları ve potansiyel melek yatırımcıların katılımı ile gerçekleştirildi.

Konya Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Yeliz Erenler, “KOP’ta Girişim projesi bir hayal ile başladı. Bu hayal tüm ekosistemi bir bütün olarak bir arada görebilmekti.” sözleri ile açılış konuşmasına başladı. Ardından Girişim Merkezi Kurucu Ortağı Taner Baltacı moderatörlüğünde Girişimci ve Start-Up projelerinin sunumuna geçildi.

Girişimci projelerden; Yunus Emre Gökçil, “Laboratuvar Ölçekli Organik Rankin Çevrimi Elektrik Santrali” projesini; Mahmut Gazihan Kolat, “Dijital İşitme Cihazı” projesini; Rafet Seğmen, “Kanalsız Havalandırma Cihazı” projesini; Yasin Doğanşah, “Fototerapi Tulumu” projesini; Erhan Demircioğlu, “Oksihdirojen” projelerinin sunumlarını gerçekleştirdiler.

Start-Up Projelerinden ise Araf Yazılım-Abdurrahman Ahmet Eren “Endüstri 4,0 Üretim Yönetim Sistemi Dijital Fabrika Dönüşümü” projesini; Solter Vision-Celalettin Ergene “Güneş Panellerinde Analiz ve Raporlama Sistemi” projesini; GelişimAkademi-Havva Uncu “Dijital Özel Eğitim Kart Sistemi CARDDESK” projesini; Biyotek Ar-Ge -Eren Baygın “Ülkemize Özgü Probiyotiklerin Yerli Üretiminin Gerçekleştirilmesi” projesini; Robelsan Elektronik-Samet Perinçek “Lineer, İğneli Tohum Ekme Makinesi” projelerinin sunumlarını gerçekleştirdiler.

Program “KOP’TA GİRİŞİM DEMODAY ÖDÜL TÖRENİ” ardından sona erdi.

KOP’TA GİRİŞİM “Girişimci ve Start-Up DEMODAY ve Ödül Töreni” fotoğraf galerisi: https://www.koptagirisim.com/fotogaleri/271119

KOP’TA GİRİŞİM Projesi ile ilgili detaylara www.koptagirisim.com linkinden ulaşabilirsiniz.

Leave your thought here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.