Konya Teknokent’te Teknoloji ve İnovasyona yönelik nitelikli destekleme faaliyetleri sunulmaktadır.

KONYA TEKNOKENT TEKNOFEST’TE

Haberler

KONYA TEKNOKENT TEKNOFEST’TE

20.197 takım ve 100 binin üzerinde gencin başvuru yaptığı Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’21, ödül töreniyle sona erdi. Finalde 18 kategoride 50 takımla yarışan Selçuk Üniversitesi, 3 ödül kazanan nadir kurumlardan birisi olmayı başardı.

Selçuk Üniversitesinden Selçuk Med SOS takımı, İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması “Sağlık ve İlk Yardım” kategorisinde 1’inciliği kazandı. Takım Danışmanı Uzman Sosyolog Zehra Betül Şişman, Takım Kaptanı Arastou Shapouran, takım üyeleri Burak Kaan Taşdemir, Aysan Nayebi ve Hamed Ghorbani’ye ödüllerini, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu takdim etti. 

TEKNOFEST 2021’de “Eğitim Teknolojileri” kategorisinde yarışan Medar Team takımı da 2’nci oldu. Prof. Dr. Nadire Ünver Doğan’ın danışmanlığını yaptığı takımın kaptanı İsmail Kapurtu ile  takım üyeleri Berna Aktaş, Büşra Aycan Deniz, Furkan Acar ve Furkan Çalışkan. Medar Team takımına ödülünü, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank verdi.

Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği Bölümünden Genç Makers takımı ise “Tarım Teknolojileri” kategorisinde 3’üncüğü göğüsledi. Takım Danışmanı Doç. Dr. Ali Yavuz Şeflek, Takım Kaptanı Muhammet Celalettin Özer ve üye Sedat Demircialan, ödülü T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar ile Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır’dan aldı. 

Teknofest’te üniversitemizi temsil eden tüm takımlara onlara destek veren fakültelerimize hocalarına ve yöneticilerine teşekkür ederiz.

Kaynak: https://www.konhaber.com/haber-selcuk_universitesi_teknofest_te_3_odul_aldi-1618895.html (29.09.2021)

Leave your thought here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.