Konya Teknokent’te Teknoloji ve İnovasyona yönelik nitelikli destekleme faaliyetleri sunulmaktadır.

KONYA TEKNOKENT, SELÇUK ÜNİVERSİTESİ VE KONYA SANAYİ ODASI MUSTAFA CEYLAN ENDÜSTRİ’Yİ ÜNİVERSİTE- SANAYİ İŞBİRLİĞİ KAPSAMINDA ZİYARET ETTİ

Haberler

KONYA TEKNOKENT, SELÇUK ÜNİVERSİTESİ VE KONYA SANAYİ ODASI MUSTAFA CEYLAN ENDÜSTRİ’Yİ ÜNİVERSİTE- SANAYİ İŞBİRLİĞİ KAPSAMINDA ZİYARET ETTİ

KONYA TEKNOKENT, SELÇUK ÜNİVERSİTESİ VE KONYA SANAYİ ODASI 

MUSTAFA CEYLAN ENDÜSTRİ’yi Üniversite – Sanayi İşbirliği kapsamında  ziyaret etti.

Selçuk Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından düzenlenen Üniversite-Sanayi İşbirliği Programı kapsamında, KONYA SANAYİ ODASI (KSO) Yöneticileri, KONYA TEKNOKENT Yönetim Kurulu Üyeleri, Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Süleyman Neşeli ve Yrd. Doç. Dr. Ziya Özçelik, MUSTAFA CEYLAN ENDÜSTRİ Firma Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ceylan’ı ziyaret ettiler. 

Ziyaret sırasında üniversite ve firma arasında kurulabilecek işbirlikleri ve ortak projeler konuşuldu,  firmanın üretim alanına yapılan teknik gezide Mustafa Ceylan ve akademisyenler  firmanın ürün gamı ve yeni ortaya çıkması muhtemel  Üniversite-Sanayi işbirliği projeleri üzerinde görüşmeler yaptılar.

Konya sanayisinin son yıllarda gerek kalite gerekse üretim kapasitesi açısından iddialı konuma geldiği ve bunun ihracat rakamlarına da yansıdığı ifade edilirken, sanayinin gelişmesi açısından Üniversite-Sanayi işbirliğinin son derece önemli olduğu, sanayi sektöründe yer alan firmaların çağın teknolojik gelişimine ayak uydurmaları için Akademik bilgiye ihtiyaç duyduklarından bahsedildi.

Üniversite öğrencilerinin staj hususu ve istihdam üzerinde de görüş alış verişinde bulunuldu.

MUSTAFA CEYLAN ENDÜSTRİ firmasına verimli toplantı için  teşekkür eder, saygılar sunarız.