Konya Teknokent’te Teknoloji ve İnovasyona yönelik nitelikli destekleme faaliyetleri sunulmaktadır.

KONYA TEKNOKENT “KARAPINAR’IN TARIMINI DÖNÜŞTÜRÜYORUZ” PROGRAMINDA

Haberler

KONYA TEKNOKENT “KARAPINAR’IN TARIMINI DÖNÜŞTÜRÜYORUZ” PROGRAMINDA

Konya Karapınar İlçesi’ne yönelik tarım sektörünü geliştirme çalışması kapsamında “Karapınar’ın Tarımını Dönüştürüyoruz” bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. 29 Mart 2022 Salı günü Karapınar’da gerçekleştirilen toplantıya Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Konya İli Akademik Danışmanı Prof. Dr. Mehmet HAMURCU, Konya Teknokent Genel Müdür Yardımcıları Ahmet Rıza BALIM ve Cem ÜNAL ve Konya Teknokent Üniversite Sanayi İş Birliği Uzmanı Aykut ALÇAYIR katıldı.
Konya Karapınar Ticaret Borsası Genel Sekreteri Halil TÜYSÜZ’ün sunuculuğunu yaptığı programda Prof. Dr. Mehmet HAMURCU, Karapınar Ticaret Borsası üyelerine ve Karapınarlı çiftçilere tarım ve hayvancılıkla ilgili yeni gelişmeleri ve yeşil mutabakatla ilgili çiftçilerin bilmesi gereken püf noktalarını aktardı.
Yeşil Mutabakat, Tarım 4.0, tarımda sürdürülebilirliğin önemi, karbon ayak izi, biyoçeşitliliğin korunması ve birçok önemli konuyu daha içeren sunumunu gerçekleştiren Prof.Dr.Mehmet HAMURCU: “Karapınar, tarım ili olan Konya’mızın önemli bir ilçesi. Tarım sektörü artık yenilikler isteyen, kabuk değiştiren ve olumlu gelişmelere ihtiyaç duyan bir sektör. Bu hususta Konya Teknokent olarak Karapınar üreticisini bilgilendirerek hem ülkemizin hem de bölgemizin tarım sektörüne olumlu katkılar sağlamak istiyoruz. Tarım sektöründeki değişen dinamikleri üreticimize aktararak onları bilgilendirmek ve bu değişime sağlıklı bir şekilde ayak uydurabilmelerini amaçlıyoruz.” dedi. Programda Konya Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Rıza BALIM ve Üniversite Sanayi İş Birliği Uzmanı Aykut ALÇAYIR da tarımla ilgili yapılacak yeni projelerin, toprağa ve çiftçiye katkıları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
Programda konuşan Karapınar Ticaret Borsası Başkanı Ahmet ULUSOY: “Öncelikle Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet HAMURCU’ya ve Konya Teknokent ekibine katılımları için teşekkür ederim. İlçemiz için tarımın önemini hepimiz biliyoruz, bu hususta bu bilgilendirme toplantısı bizler ve üreticilerimiz için oldukça önemli. Bu toplantının üreticilerimiz açısından bilgilendirici olmasını, şehrimize ve ilçemize faydalı olmasını umuyoruz.” dedi.
Konya Teknokent olarak Konya Karapınar Ticaret Borsası’na misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederiz.