Konya Teknokent’te Teknoloji ve İnovasyona yönelik nitelikli destekleme faaliyetleri sunulmaktadır.

KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ UFUK2020 BAŞARISI

Haberler

KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ UFUK2020 BAŞARISI

UFUK 2020 Programı kapsamında 11 Türk kuruluşu 8 proje ile 4.400.000 £’dan fazla katkı almaya hak kazanmıştır. 1 projede ise Konya Teknik Üniversitesi koordinatörlüğü üstlenmiştir.

Konya Teknik Üniversitesi’nin koordinatör olarak yer aldığı Waste2Fresh projesi, tekstil üretimi endüstriyel proseslerinde atık su geri dönüşümü ve kapalı döngüler oluşturmak için akıllı ve yenilikçi bir sistem geliştirmeyi amaçlamaktadır. 

Waste2Fresh projesi, sıfıra yakın deşarj sağlayan ve tatlı su kaynaklarının mevcut kullanımını azaltan; su, enerji, ve diğer kaynakların geri kazanımını önemli ölçüde artıran kapalı bir döngü sistemi sunmak için yenilikçi katalitik bozunma yaklaşımlarını oldukça seçici ayırma ve ekstraksiyon teknikleriyle entegre edecektir. Erak Giyim Sanayi ve Uludag Cevre Teknolojileri Ar-Ge Merkezi’nin de ortak olarak yer aldığı projede toplamda 11 farklı ülkeden 17 ortak bulunmaktadır.

Başta Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Babür ÖZÇELİK olmak üzere Doç. Dr. Serpil EDEBALİ ve ekip arkadaşlarını tebrik ederiz.

Leave your thought here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.