Konya Teknokent’te Teknoloji ve İnovasyona yönelik nitelikli destekleme faaliyetleri sunulmaktadır.

GİRİŞİMCİ – YATIRIMCI BULUŞMALARI 2. DEMODAY PROGRAMI  GERÇEKLEŞTİ

Haberler

GİRİŞİMCİ – YATIRIMCI BULUŞMALARI 2. DEMODAY PROGRAMI  GERÇEKLEŞTİ

Konya Teknokent iş birliği ve Konya İl Girişimcilik Komitesinin katkılarıyla düzenlenen MEVKA Girişimci- Yatırımcı buluşmaları 2.Demoday Programı Konya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürlüğü’nde gerçekleşti.

Programın açılış konuşmalarını Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın İhsan BOSTANCI, Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Mehmet HAMURCU, GİV (Girişimci İş Adamları Vakfı) BaşkanıSayın Fatih Ceylan ve Konya Valisi Sayın Vahdettin ÖZKAN yaptı.

Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Hamurcu ise, “Konya’nın teknoloji üssü olan Konya Teknokent olarak, Selçuk Üniversitemizin akademisyenlerinin, öğrencilerinin ve girişimcilerimizin başarısına özel önem veriyoruz. Projeler peşinde koşan, sürekli kendini yenileyen bir Teknokent olarak tüm ekibimizle birlikte girişimleri desteklemek ve girişimcileri yetiştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün bu mantıkla çok güzel bir etkinliğe başlıyoruz. Bu güzel etkinliği düşünen, büyüten ve geliştiren tüm paydaşlara çok teşekkür ederim. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza, Mevlana Kalkınma Ajansımıza böyle çarpan etkisi yüksek etkinliklere imza attıkları için özel bir teşekkür etmek isterim. Yine Selçuk Üniversitesi Rektörümüze girişimci ve yatırımcının artmasına özel önem verdiği ve bizleri sürekli desteklediği için çok teşekkür ediyorum. Yeni girişimcilerimizi, sanayicilerimizi, yatırımcılarımızı, akademisyenlerimizi ve öğrencilerimizi Konya’nın teknoloji üssü Konya Teknokent’e her zaman davet ettiğimizi ifade ederek programının faydalı ve verimli geçmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Demoday programında yer alan girişimci firmalarımızdan Coredinat, Sentius, Content212, Biyotek Ar-Ge ve Lastguard Security sunuşlarını gerçekleştirdi.

Teknokent bünyesindeki 16 firma ise programa katılım sağlayarak projelerini yatırımcılara aktardılar. Teknokent firmaları arasında @Elcapitan @Sentius @Algifarm @Bematek @Ahicommers @aivisiontech @ikonel @ikonik @inforce @örnekotomasyon @bioperphoint @technomost @bitcraft @stf @piritech @arvesis @bulutenerji ve @hun yer aldı.

Projelerini jüri üyelerine anlatan girişimciler arasından 3 girişimci adayının sunumu ise derece aldı. Yapılan değerlendirme sonucunda Jüjilerin arasında alan Sayın Prof. Dr. Mehmet HAMURCU en iyi sunumda 3.’lük ödülünü hak eden  girişimcimize ödülünü taktim etti.

Girişimci- Yatırımcı Buluşmaları 2. Demoday Programımızda yer alan tüm firmalarımıza ve katılım sağlayan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.