Konya Teknokent’te Teknoloji ve İnovasyona yönelik nitelikli destekleme faaliyetleri sunulmaktadır.

COVID-19 Türkiye Platformu Türkiye’nin Tanı Gücü Sanal Konferansı

TTO Duyuruları

COVID-19 Türkiye Platformu Türkiye’nin Tanı Gücü Sanal Konferansı

COVID-19’a karşı mücadelede, yeni tip koronavirüsün teşhis ve tedavisinde kullanılabilecek ürünlerle hastalıkların önlenmesinde etkili koruyucu ürünlerin geliştirilmesi ve desteklenmesi süreçlerine ilişkin uygulamalara yönelik Ar-Ge projelerinin desteklenmesi amacıyla, TÜBİTAK’ın mevcut desteklerine ek olarak açılan özel,hızlı “COVID-19 ile Mücadeleye Yönelik Çağrı” kapsamında 446 başvuru alındı.

Çok kısa sürede tamamlanan değerlendirmeler sonucunda salgına karşı mücadele için; yoğun bakım cihazları, tanı, maske, ilaç, dezenfeksiyon, diğer KKE (Kişisel Koruyucu Elbise), bilişim uygulamaları ve aşı konularında toplam 35 proje, “tanı” özelinde ise 10 proje desteklenmiştir.

 “Tanı” konusunda desteğe hak kazanan projelerin yürütücüsü olan 10 firma ile ülkemizde bu konuda önemli bilgi birikimine sahip, daha önce TÜBİTAK desteklerinden yararlanmış olan 6 firmanın, proje ve yetkinlikleri hakkında sunum yapacağı “COVID-19 TÜRKİYE PLATFORMU TÜRKİYE’NİN TANI GÜCÜ SANAL KONFERANSI” 13 Mayıs 2020 tarihinde saat 10:00’da başlayacaktır. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’ın da katılacağı Konferans, TÜBİTAK’ın Youtube, Twitter, Facebook ve Linkedin hesaplarından çevrim içi takip edilebilecektir. Etkinlik programına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/covid-19-turkiye-platformu-turkiyenin-tani-gucu-sanal-konferansi

KAYNAK:TÜBİTAK

Leave your thought here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.