BUGÜN BİZİM ZAFER GÜNÜMÜZ

Milli mücadelemizi, Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nde elde edilen zaferle taçlandıran kahraman askerlerimizi, aziz şehitlerimizi kutlu zaferin yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz.


PROJE YAZMA EĞİTİMLERİ

Konya Teknokent Proje Yazma eğitimleri devam ediyor. S.Ü.İletişim Fakültesi'nde "İletişim ve İletişim Teknolojileri" ile ilgili Tübitak Projelerini, Proje Uzmanımız Zehra Betül Şişman anlatacak. Program 2 Eylül Perşembe günü İletişim Fakültesinde yapılacak. 


950 YIL ÖNCE BUGÜN

Bu güzel vatanımızı bize armağan eden atalarımıza ne kadar teşekkür etsek az. Onlara layık olmak için var gücümüzle daha çok çalışmalıyız. Malazgirt Zaferimizin 950. Yıl Dönümü Kutlu Olsun.


KİTAP OKUMAK İLAÇTIR

KİTAP OKUMAK İLAÇTIRBirbirimize kitap hediye etmenin yollarını aramalıyız. Kitap her zaman bizi iyileştiren dosttur.Dünya Kitapseverler Günü Kutlu Olsun.


PROF.DR.MEHMET HAMURCU DOĞUŞ ÇAY'DA KONYA TEKNOKENT'İ ANLATTI

Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Mehmet HAMURCU, Doğuş Çay Afyon Şeker Fabrikası yöneticilerine ve mühendis ekibine Konya Teknokent ve teknokent projelerini anlatan bir sunuş yaptı. Prof.Dr.Mehmet Hamurcu, Doğuş Çay Afyon Şeker Fabrikası ile Konya Teknokent işbirliğinin yeni projeler üreterek devam edeceğini ifade etti.


AĞAÇ OLMAZSA HAYAT OLMAZ

Büyük felaketi yaşayan tüm il ve ilçelerimize yardım elini uzatmalıyız. Daha fazla birbirimize sarılmalıyız. Canlarımız yanıyor. Hepimize Büyük Geçmiş Olsun.


KONYA TEKNOKENT TARNET’İ ZİYARET ETTİ

Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Mehmet HAMURCU ve Konya Teknokent’in üst düzey yöneticileri TARNET Genel Müdürü Huzeyfe YILMAZ’ı ziyaret etti. Ziyarette tarımla ilgili yeni teknolojik projeler ve işbirlikleri üzerinde duruldu. 


KONYA TEKNOKENT AFYON ŞEKER FABRİKASI'NDA

Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Mehmet Hamurcu beraberindeki heyetle Doğuş Çay Afyon Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Karakan'ı ziyaret etti. Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Mehmet Hamurcu, Konya Teknokent'in yürüttüğü projeler ve şeker sektörüne yönelik projeler hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Ziyarette Konya Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Rıza Balım, Hukuk Müşaviri Halil Özkan ve Doğuş Çay Afyon Şeker Fabrikası Müdürü Burak Karaaslan ...


TÜBİTAK BAŞKANI ARAŞTIRMA PROJELERİNİ DEĞERLENDİRİYOR

2021 yılı 1. Dönem Proje Değerlendirme Süreci ve Sonuçları 28 Temmuz Çarşamba günü kamuoyuyla paylaşılıyor. TÜBİTAK Başkanı Sayın Prof.Dr. Hasan MANDAL "1001 Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı"nı kamuoyuyla paylaşacak. 28 Temmuz Çarşamba günü saat 18.00'de gerçekleştirilecek program TÜBİTAK Youtube sayfasından (http://YouTube.com/tubitak) takip edilebilecek. Tüm Konya Teknokent ailesine duyurulur. 


KONYA TEKNOKENT 2h ENERJİ MARKASINI ZİYARET ETTİ

Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Mehmet HAMURCU ve Konya Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Cem ÜNAL, Konya'nın yenilikçi güneş enerjisi modülleri üreten ve yurtiçi-yurtdışı GES yatırımlarında öncü teknoloji şirketi 2h Enerji markasını ziyaret etti. Ziyarette 2h Enerji Genel Müdürü Y.Emre TARHAN, 2h Enerji markasının projelerini ve yatırımları hakkında bilgilendirme yaptı.


PROF.DR.MEHMET HAMURCU KONYA TEKNOKENT'İ ANLATTI

Konya-Karaman-Aksaray İl ve İlçe Oda Borsa Akreditasyon Çalıştayı 10 Temmuz Cumartesi günü Konya'da yapıldı. Çalıştayda sunuş yapan Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Mehmet HAMURCU, çok sayıdaki katılımcıya Konya'yı ve Konya Teknokent projelerini anlattı.


REKTÖR PROF. DR. AKSOY, SAFA TARIM'I ZİYARET ETTİ

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Safa Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükeğen’i ziyaret etti. Görüşmede, Teknokent aracılığıyla yürütülebilecek projeler değerlendirildi; iş birliğiyle hem Konya’nın hem de Türkiye’nin büyük kazanım elde edeceğine dikkat çekildi. Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tuğrul Polat, Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Hamurcu, Genel Müdür Yardımcıları Cem Ünal ve Ahmet Rıza Balım, Te...


SELÇUK ÜNİVERSİTESİ, İŞ DÜNYASINA ÖNEMLİ FIRSATLAR SUNUYOR

Yumak Air Brake Systems ile imzalanan protokol, üniversite sanayi iş birliğinde atılan önemli adımlardan biri oldu. Protokol ile mühendislik alanındaki öğrencilere staj ve istihdam imkânı sunuluyor. Selçuk Üniversitesi Teknokent ile otomotiv yedek parça imalatında faaliyet gösteren Yumak Air Brake Systems arasında imzalanan iş birliği protokolü ile üniversite – sanayi iş birliği kapsamında Selçuk Üniversitesi bünyesindeki nitelikli iş gücünün sanayiye kazandırılması, Selçuk Üniversitesin...


BIGG'DEN KONYA TEKNOKENT'TE ŞİRKETLEŞME HAKKI KAZANDI

Tübitak 1512 - Girişimcilik Destek Programı (BIGG) kapsamında Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dr.Öğretim Üyesi Okan UYAR'ın yürütücüsü olduğu "ELEKTRİKLİ BİSİKLETLER İÇİN ÖZGÜN MOTOR VE KONTROL SİSTEMİ GELİŞTİRİLMESİ" konulu proje destek alarak Konya Teknokent'te şirketleşme hakkı kazanmıştır. Hocamızı ve ekibini tebrik ediyoruz.


YKS'DE BAŞARI SİZİNLE OLSUN

Yükseköğretim Kurumları Sınavının tüm gençlerimize ve ailelerine gülümseten sonuçlar getirmesini dileriz.#YKS #Konyateknokent #SelçukTTO #SelçukÜniversitesi #YükseköğretimKurumlarıSınavı


KONYA TEKNOKENT TEKNOFEST'E KATILACAK ÖĞRENCİLERE 20 BİN LİRA DESTEK VERİYOR

Selçuk Üniversitesi Konya Teknokent teknoloji girişimlerine destek vermeyi sürdürüyor. Türkiye'nin milli teknolojilerinin geliştirilmesini hedefleyen Teknofest 2021'de yarışacak öğrenci gruplarına hem maddi hem de raporlama konusunda destek hizmeti verecek. Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Mehmet HAMURCU, "Üniversiteli gençlerimizi girişimcilik konusunda sürekli destekliyoruz. Teknofest ve her türlü fikirlerini Konya Teknokent ile birlikte projelendirebilirler. Onları Teknokent'im...


TÜRKİYE'NİN BÜYÜK YAPAY ZEKA ŞİRKETLERİNDEN BİRİ KONYA TEKNOKENT'TE

Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi Haritası yayınlandı ve Konya Teknokent'in AIVISIONTECH firması Türkiye'nin büyük yapay zeka şirketleri arasında yer aldı. Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi’nin (TRAI) Haziran 2021 haritasında görüntü işleme, öngörü ve veri analitiği, arama asistanı ve arama motoru, doğal dil işleme, chatbot ve diyalogsal yapay zeka, makine öğrenmesi, optimizasyon, otonom araçlar, robotik süreç otomasyonu ve akıllı platformlar gibi alanlarda çalışmalar yapan toplan 188 girişim yer ald...


KONYA TEKNOKENT INNOPARK'I ZİYARET ETTİ

Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Mehmet HAMURCU, Innopark Genel Müdürü Prof.Dr.Fatih Mehmet BOTSALI'yı ziyaret etti. Ziyarette Konya Teknokent Genel Müdür Yardımcıları Cem ÜNAL, Ahmet Rıza BALIM ve Hukuk Müşaviri Halil ÖZKAN hazır bulundu. Ziyarette Konya'nın Teknoloji Geliştirme Bölgelerinin yeni projeleriyle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.