KONYA TEKNOKENT MİSAFİRLERİNİ AĞIRLAMAYA DEVAM EDİYOR

Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşması’nda Konya Teknokent ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Selçuk Üniversitesi  Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Emrullah EKEN, Huğlu Meslek Yüksek Okulu Müdürü Sayın Doç. Dr. Erkan AKGÖZ ve Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Hüseyin ALTUNBAŞ ziyaret etti. Konya Teknokent olarak konuklarımızı ağırlamaktan büyük onur duyuyoruz.


SAVUNMA SANAYİİ TEDARİKÇİ BULUŞMASI BAŞLADI

TC Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın destekleriyle Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşması’nda Konya Teknokent olarak yerimizi aldık. Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Şakir TAŞDEMİR,  Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Dr. Öğretim Üyesi Hakan TERZİOĞLU ve Konya Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sayın Gökhan YALÇIN Konya Teknokent standını ziyaret ettiler. Misafirlerimize teşekkür e...


KONYA TEKNOKENT SAVUNMA SANAYİ FUARINDA

Konya büyük bir organizasyona ev sahipliği yapıyor. T.C.Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı destekleriyle düzenlenen Konya Savunma Sanayi Tedarikçileri Buluşmaları 18-20 Kasım 2021 tarihleri arasında Selçuklu Kongre Merkezinde yapılacak. Konya Savunma Sanayi Tedarikçileri Buluşmalarındaki Konya Teknokent standımıza bekleriz.


KONYA TEKNOKENT TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİ ZİRVESİ'NDE

Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Mehmet Hamurcu ve Genel Müdür Yardımcısı Cem Ünal ile birlikte 8.Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesine katıldı. TC Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank'ın da katıldığı Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi'nde Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde Dijital Dönüşümle birlikte zorunlu olan yeni hedefler ve değişiklikler aktarıldı.


KONYA TEKNOKENT, KONYA EREĞLİ TİCARET BORSASINDA

Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Mehmet Hamurcu, son yıllarda önemi artan Yeşil Mutabakat konusunda detaylı bilgilendirmeler yapmak ve stratejiler geliştirmek için Konya Ereğli Ticaret Borsası Meclis Toplantısına katıldı. Konya Ereğli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Ünlü, Meclis Başkanı Süleyman Yıldız ve Genel Sekreter Tuncay Tunç'un da katıldığı toplantıda Ereğli ekonomisine katkı sağlayacak yeni planlar ve Yeşil Mutabakat ile ilgili fırsat ve projeler hakkında i...


ATATÜRK HEP AKLIMIZDA HEP GÖNLÜMÜZDE

Atatürk'ün büyük eseri, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza kadar bağımsız ve özgür yaşayacaktır. Atatürk, dünyanın çok nadir yetiştirdiği dâhilerdendir. O, bütün bir tarihin seyrini değiştirmiş büyük bir liderdir. Ruhun şad olsun.


KONYA TEKNOGENÇ EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Konya Teknokent bünyesinde kurulan Konya Teknogenç proje eğitimlerine başladı. Proje uzmanı Zehra Betül Şişman yönetiminde başlayan eğitimlerden sonra yapay zeka ve yazılım eğitimlerine başlanacak. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültelerinden oluşan 120 Konya Teknogenç üyesi öğrenci ulusal ve uluslararası platformlarda üniversitemizi temsil edecekler.


KONYA TEKNOKENT FİRMASI MCM AR-GE DANIŞMANLIK YATIRIM DESTEĞİ ALDI

Konya Teknokent firması MCM Ar-Ge Danışmanlık, geliştirdiği kaplama teknolojisini Konya Teknokent Teknoloji Transfer Ofisi’nin desteğiyle yatırımcılarla buluşturdu. Konya Teknokent TTO ile MCM Ar-Ge Danışmanlık kurucusu Prof. Dr. Mustafa KARAMAN arasında yapılan iş birliği, şirketin 4 Milyon TL değerleme ile yatırım almasıyla sonuçlandı. Kaplama teknolojisini geliştirip sanayi ile buluşturularak ticari bir ürün haline getirilmesini hedefleyen yatırımcılar arasında Ahmed Cihad Özsamur, Emrullah ...


İKONİK TEKNOLOJİ TÜRKİYE GİRİŞİMCİ BULUŞMASI ZİRVESİNDE EKONOMİ OTURUMUNDAYDI

Konya Selçuklu Kongre Merkezi’nde GİV tarafından düzenlenen “Türkiye Girişim Buluşması ve Zirvesi”nde “Konya’nın ve Bölgenin Girişimcilikteki Deneyim Ekonomisi” isimli oturum gerçekleştirildi. Oturuma Konya Teknokent şirketlerinden İkonik Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Dr. İhsan POLAT konuşmacı olarak katıldı. Konya Teknokent bünyesinde Banyan Kuluçka Merkezi’nde geliştirdiği “Coredinat” isimli pazarlama takip sistemi yazılımı ile başarılı bir işe imza atan POLAT, kuluçka merkezinden 4...


KONYA TEKNOKENT ŞİRKETİ AIVISIONTECH TÜRKİYE GİRİŞİMCİ BULUŞMASI VE ZİRVESİNDE ÖDÜL ALDI

Konya Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen Türkiye Girişimci Buluşması ve Zirvesinde Girişimci Ödülleri sahiplerine verildi. Konya Teknokent şirketlerinden AIVISIONTECH, yapay zekâ yardımıyla erken doğan bebeklerin 120 saniye altında bir sürede sağlık durumlarını tespit edebilen yazılımı “AI2NEO” ile Yeni Girişim Kategorisi’nde 3. olarak ödül aldı. AIVISIONTECH kurucusu Doç. Dr. Murat Ceylan’a ödülünü Sayın Bilal ERDOĞAN takdim etti.


GİV BAŞKANI MEHMET KOÇ KONYA TEKNOKENT STANDIMIZI ZİYARET ETTİ

Konya Selçuklu Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Türkiye Girişimcilik Zirvesi" standımızı Girişimci İşadamları Vakfı Başkanı Sayın Mehmet KOÇ ve Girişimci İşadamları Vakfı Ar-Ge Komisyon Başkanı Sayın Ekrem ERASLAN ziyaret etti. Konya Teknokent ekibine başarı dileklerini ilettiler.Konya Teknokent olarak çok teşekkür ederiz.


KONYA TEKNOKENT GİRİŞİMCİLİK ZİRVESİNDE İLGİ ODAĞI OLDU

Konya Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen Türkiye Girişimcilik Zirvesi’nde Konya Teknokent standını Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş KÜTÜKÇÜ ve Konya İl Emniyet Müdürü Engin DİNÇ ziyaret etti. Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Mehmet HAMURCU ve Konya Teknokent ekibine başarı dileklerini ilettiler.


REKTÖR PROF.DR. METİN AKSOY KONYA TEKNOKENT STANDINDAYDI

Konya 3 Kasım ve 4 Kasım tarihlerinde büyük bir organizasyona ev sahipliği yapıyor. Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen Konya Girişimcilik Buluşmasına Selçuk Üniversitesi Konya Teknokent'te katıldı. Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Metin AKSOY ve Rektör Yardımcısı Prof.Dr.İlhan ÇİFTÇİ, Konya Teknokent standını ziyaret etti ve Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Mehmet HAMURCU'ya başarı dileklerini iletti.